Nikifory Dobroczynności rozdane

ekjw.pl, 2016-02-03 20:06

XX Gala Fundacji United Way Polska odbyła się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Byliśmy na miejscu!

Łazienki Krolewskie
"To my, jako darczyńcy jesteśmy Wam wdzięczni, że przyjmujecie naszą pomoc". - takimi słowami Przewodniczący Rady Andrzej Jonas zwrócił się do wszystkich osób objętych wolontariatem United Way Polska na Gali Charytatywnej XX-lecia Fundacji.
 
Gala odbyła się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Wyjątkowe miejsce i uroczysty charakter spotkania zapewniło Muzeum Łazienki Królewskie, które objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. W zrealizowaniu uroczystości duży wkład mieli również główni sponsorzy: Fedex Express Polska oraz Bank Millenium. Spotkanie poprowadził najbardziej znany Hiszpan w Polsce - Conrado Moreno. 
 
Otwarcie uroczystości należało do zastępczyni Dyrektora Muzeum Łazienek Królewskich Izabeli Zychowicz. Gospodyni Muzeum zapowiedziała dwa projekty "Muzeum Dostępne" oraz "Kultura Dostępna", które w swojej realizacji przewidują dostosowanie Muzeum do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu, wzroku i słuchu oraz osób starszych i rodzin z dziećmi. Projekty mają ułatwić odbiór sztuki XVIII-wiecznej za czasów Stanisława Augusta.
 
Kolejną ważną postacią wydarzenia był Przewodniczący Zarządu United Way Worldwide José Pedro Ferrão, który w towarzystwie Przewodniczącego Rady Andrzeja Jonasa, Prezesa Zarządu Maji Surowicz i Członkini Zarządu Agnieszki Wilczek, przedstawił i przybliżył ideę działalności Fundacji. 
 
Program Gali obejmował podsumowanie 20-letniej działalności Fundacji w Polsce, rozstrzygnięcie konkursu "Świat Nikiforów" i wręczenie nagród artystom z niepełnosprawnością intelektualną oraz uhonorowanie darczyńców, wolontariuszy i partnerów nagrodami "Nikifory Dobroczynności". Tytuł "Dobroczyńcy roku" otrzymał Fedex Express Polska.
 
Uroczysta Gala zakończyła się znakomitym koncertem Jacka Dziołaka (klarnet) i Mateusza Stankiewicza (akordeon) z Uniwersytetu Medycznego im. Fryderyka Chopina oraz drobnym poczęstunkiem, na którym uczestnicy wydarzenia mogli lepiej się zapoznać.
 
*Autorką jest Agnieszka Dąbek, studentka IV roku studiów dziennikarskich na UKSW.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane

Plusożercy

W obiektywie

 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • Torch Run Warsaw - fotoreportaż bez komentarza
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • Warszawiak w USA (foto) cz.1
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz. 3
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.1
 • Miedwiediew i Wulff w Warszawie (foto)