Pizza na Ratajach

Pizza na Ratajach

Nie jedna osoba zastanawia się gdzie zje dobre jedzenie w Poznaniu. Pizza to zawsze sprawdzona, bezpieczna opcja. Jest to najpopularniejsze danie kuchni włoskiej, które obecnie można dostać niemalże w każdym zakątku świata, ciekawostką jest to, że jadąc coraz dalej na południe Włoch, tym pizza jest skromniejsza. Ma ona swoje początki w starożytnej Grecji, a dopiero później trafiła do Rzymu i innych europejskich państw, gdzie przeszła wiele zmian. Dzisiaj pizze można dostać w zmienionej formie- którą każdy uwielbia. Pierwsza współczesna pizza, którą wszyscy dobrze znamy to Margherita, do dziś jest to najpopularniejsza pizza.

A jaka jest najlepsza pizza? Tyle ile pizzerii i kucharzy- tyle przepisów, a każdy może się dobrze sprawdzać. Do wyboru jest przeważnie mnóstwo różnych dodatków. Dzielnica Rataje w Poznaniu to dobra opcja by wybrać się na świetną pizze. Podobno jedzenie pizzy raz w tygodniu zmniejsza ryzyko raka przełyku, połączenie idealne- dobre z pożytecznym. Pizza na ratajach zachwyci każdego, kto przekona się do jej spróbowania. Obecnie najwięcej pizzy jedzą Norwegowie i Niemcy, chyba czas by to nadrobić..? Dla zaskoczenia, najwięcej pizzy nie jedzą Amerykanie- chociaż przeciętny Amerykanin zjada średnio 46 kawałków rocznie.

Pizza to zawsze dobry pomysł, nie tylko 9 lutego kiedy jest międzynarodowy dzień pizzy. Dla kolejnych ciekawostek można dodać, że słowo „pizza” ma już ponad tysiąc lat, pierwszy raz tego słowa użyto w tekście z roku 997. Pizza jest najpopularniejszą potrawą na świecie, każdy ją uwielbia, ale nie każdy się do tego przyznaje. Każdy przynajmniej raz na jakiś czas lubi zjeść dobrą pizze- nawet osoby na diecie. A wbrew pozorom pizza nie jest bardzo kaloryczna, chociaż głownie zależy to od jej dodatków, przy dobrze dobranych na pewno nie zaszkodzi nikomu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *