Gdzie wybrać się ze znajomymi w Lublinie?

Pyszne ciasto na pizzę

Mimo swoich niewielkich umiejętności kulinarnych chciałbyś wreszcie zająć się gotowaniem i przygotować chociażby najprostsze danie zupełnie samodzielnie? Zacznij zatem swoją nową przygodę od utworzenia pysznej pizzy. Domowa pizza smakuje zupełnie inaczej od tej mrożonej czy chłodzonej. Może przypominać ekskluzywne dania sprzedawane w najlepszych restauracjach, jeżeli tylko zostanie wykonana z dobrego i elastycznego ciasta. To nim zajmij się w pierwszej kolejności. Utwórz miękkie i elastyczne ciasto, które stanie się najważniejszą podstawą twojego włoskiego placka.

Do przygotowania ciasta na pizzę możesz wykorzystać świeże drożdże lub te instant. Jeżeli zdecydujesz się na te pierwsze, pamiętaj o wcześniejszym wyciągnięciu je z lodówki i pozostawieniu w miejscu o temperaturze pokojowej. Gdy delikatnie się ocieplą, umieść je w misce zawierającej 150 ml ciepłej wody i wsyp do niej dodatkowe dwie łyżki mąki (najlepsza będzie ta pszenna). Dodaj także pół łyżki cukru, wymieszaj wszystkie składniki i odstaw je na bok, aby droższe mogły zwiększyć swoją objętość. W drugiej misce umieść ok. 200 gramów mąki i wymieszaj ją z łyżeczką lub dwoma łyżeczkami soli. Zrób w cieście niewielkie zgłębienie i wlej do niego rozczyn przygotowany z drożdży. Swoje jedzenie możesz zacząć powoli wyrabiać, w razie potrzeby dodając do ciasta mąkę, jeżeli ciasto okaże się zbyt lepkie. Staraj się je ugniatać przez około piętnaście minut i po tym czasie włóż je do miski i przykryj ściereczką, pozostawiając na kolejną godzinę. Ciasto w tym czasie zdąży wspaniale wyrosnąć. Będziesz mógł od razu wyłożyć je ja blaszce lub specjalnej formie do pizzy i pokryć zupełnie dowolnymi składnikami.

Jeżeli jednak masz wielką ochotę na pizzę, a kompletnie nie chce ci się jej robić, zawsze masz możliwość skorzystać z gotowych dań. Pizza w Lublinie dowożona jest z https://www.pizza-salsa.pl do klientów niemalże o każdej porze dnia i nocy. Gdy tylko najdzie cię na nią ochotą, weź swój telefon do ręki i po prostu ją zamów, aby po kilkudziesięciu minutach móc się nią uraczyć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *