Kuchnia włoska w najlepszym wydaniu

Robimy szybkie ciasto na pizzę

Gdy wracamy bardzo zmęczeni ze swojej pracy, ponieważ po raz kolejny otrzymaliśmy naganę od szefa lub musieliśmy zająć się skomplikowanym projektem, na który poświęciliśmy parę ładnych godzin, zwykle nie myślimy o samym gotowaniu. Chcemy zjeść coś na szybko, od razu zaspokoić swój apetyt, pozbyć się uporczywego burczenia w brzuchu i zyskać energię, bez której następne godziny z naszego dnia nie byłyby zbyt efektywne. Nawet smaczne włoskie jedzenie na dowóz możemy na szczęście przyszykować ekspresowym tempie. Sprawdźmy tylko, jak wykonać najprostszy przepis na ciasto na pizzę. Najlepiej od razu go sobie zapamiętajmy lub zapiszmy sobie na kartce i powieśmy na lodówce, aby zawsze móc do niego zajrzeć.

Aby ułatwić i umilić sobie gotowanie, sprzątnijmy wszystkie niepotrzebne rzeczy z kuchennego blatu i wyłóżmy na niego niezbędne składniki do przygotowania ciasta. Potrzebne nam będą: ciepła woda (najlepiej przegotowana), mąka pszenna lub żytnia, olej roślinny albo oliwa z oliwek, drożdże w proszku, cukier, sól i suszone przyprawy albo świeże zioła. Teraz przejdźmy do działania i zacznijmy realizować swój przepis na pizzę. W większej misce umieśćmy półtora szklanki mąki i ok. 3 gramy drożdży. Wymierzajmy i dodajmy dwie łyżki oleju, pół łyżeczki cukru i pół łyżeczki soli. Ponownie wszystko zamieszajmy, a następnie zacznijmy wlewać do swojej masy ciepłą wodę ze szklanki. Od razu starajmy się wyrabiać swoje ciasto, kontrolując jego konsystencję. Jeśli jest zbyt rzadkie – dodajmy mąki, a jeżeli zbyt gęste – sięgnijmy ponownie po ciepłą wodę. Gdy uznamy już, że cała masa ma świetną formę, możemy ją odstawić, przykryć czystą ścierką i poczekać na jej wyrośnięcie (zazwyczaj trwa to pół godziny).

Zrób pizzę w Bydgoszczy – głoszą tak liczne przepisy kulinarne i artykuły poświęcone tematyce gotowania. Bez przerwy na nie natrafiamy, dlatego przynajmniej raz powinniśmy z nich skorzystać. Zobaczmy sami, że przygotowanie prawdziwego ciasta na pizzę nie musi wcale trwać w nieskończoność i być wyjątkowo trudnym zajęciem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *