W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Jesteśmy w czołówce narodów świata!

ekjw.pl, 2014-12-04 10:05

Wysoka, szósta lokata Polaków potwierdza tendencję zwyżkową – awansowaliśmy o 2 miejsca w stosunku do roku ubiegłego i o 4 w porównaniu z premierowym raportem z 2011.

Centrum Warszawy Biurowa Warszawa

Dotarliśmy do najnowszego raportu English Proficiency Index 2014 z którego wynika, że Polacy są jednym z najlepiej mówiących po angielsku narodów na świecie. Jeżeli wyłączymy te kraje, gdzie ten język jest podstawą komunikowania się miejscowych społeczeństw to zajmujemy szóste miejsce na świecie. Wyprzedzamy miedzy innymi Niemców, Francuzów i Czechów.
Raport EF Education First nie są czymś bardzo świeżym na rynku badań. Tam międzynarodowa firma z branży edukacyjnej opracowuje je od 2011  Wykorzystywany do tego celu jest internetowy test, który wypełniają kandydaci pragnący zapisać się na kurs języka obcego.

W tym roku w badaniu udział wzięło 750 tys osób z 63 krajów świata, przeważnie w wieku 20-30 lat. Test, składający się w sumie ze 100 pytań, sprawdzał umiejętności z zakresu gramatyki, słownictwa, czytania i słuchania.
W gronie wszystkich sklasyfikowanych państw zanotowaliśmy trzeci wskaźnik wzrostu – tuż za Kazachstanem i Turcją.

Po raz pierwszy wskoczyliśmy do grupy określanej mianem "Very High Proficiency", czyli grona państw o bardzo wysokiej biegłości języka angielskiego. Dołączyliśmy tym samym do Holandii, Austrii oraz krajów skandynawskich – Danii, Szwecji, Finandii i Norwegii, w tyle zostawiliśmy zaś m.in. cały kontynent azjatycki, Niemcy, Francję, Szwajcarię, Belgię, Czechy czy wyprzedzającą nas do tej pory Estonię.

- Mamy talent do języków, lubimy podróżować, a przez zachodnie filmy i seriale angielski przenika do codziennej mowy młodych Polaków. Co jednak cieszy najbardziej to fakt, że potrafimy przekuć te umiejętności na twarde kompetencje na rynku pracy. Zwłaszcza w branży technologicznej, w której codziennie mamy do czynienia z międzynarodowymi projektami, delegacjami i klientami z całego świata – tłumaczy Sandra Jędra z brytyjskiej firmy informatycznej Mobica, która w Polsce zatrudnia inżynierów oprogramowania. 

Rodacy oby tak dalej!

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Torch Run Warsaw - fotoreportaż bez komentarza
 • Warszawiak w USA (foto) cz.1
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • X-lecie IPN (foto)
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)