W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Oktoberfest na Stadionie Narodowym

ekjw.pl, 2013-09-23 18:27

Kompania Piwowarska postanowiła zorganizować wielkie święto piwoszy w centrum Polski.

Piwo Fot. sxc.hu Piwo

Już 26 września na błoniach Stadionu Narodowego rozpocznie się Warszawski Festiwal Kultury Piwnej. Przez 4 dni będziemy piwnie edukowani czemu będą towarzyszyć koncerty, doskonałe jedzenie i degustacja chmielowego napoju. 
 
Warszawski Festiwal Kultury Piwnej to pierwsza w stolicy impreza piwna na tak dużą skalę. Kompania piwowarska chce w ten sposób podarować warszawiakom namiastkę Oktoberfestu. 

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Festiwalu w formule innej niż zwykła biesiada piwna. Słowo „kultura” w nazwie ma kluczowe znaczenie. Chcemy pokazać, jak pasjonującym tematem jest piwo i sposób jego warzenia. Udowodnić, że piwem można się delektować, że jest ono towarzyszem miłych chwil – opowiada Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji z Kompanii Piwowarskiej. –  Liczymy na to, że nasza impreza dzięki atrakcyjnemu programowi przyciągnie nie tylko zagorzałych piwoszy, ale także okazjonalnych konsumentów piwa. - dodaje Mrugalski.

Na gości Festiwalu będzie czekać strefa Ambasadorów Piwa, w której
zainteresowani będą mogli m.in. poznać proces produkcji piwa, przekonać się, jak wygląda
chmiel i słód, czy obejrzeć wystawę poświęconą historii browarnictwa. Każdy, kto pod okiem
specjalisty symbolicznie uwarzy piwo, otrzyma certyfikat potwierdzający tę umiejętność. W namiocie Ambasadorów Piwa będzie można wypróbować aplikację mobilną „Sprawdź promile”, która działa jak podręczny alkomat w telefonie. Alkogoole pomogą sprawdzić jak procenty wpływają na postrzeganie świata. Są to specjalne okulary, które imitują widzenie rzeczywistości po spożyciu alkoholu.
 
W strefie piwnej uczestnicy Festiwalu będą mogli spróbować wszystkich marek Kompanii Piwowarskiej. Zarówno tych produkowanych w Polsce jak i importowanych. Dostępne będą również wybrane piwa z browarów należących do Grupy SABMiller na całym świecie.

Krótkie warsztaty sensoryczne pozwolą poznać tajniki degustacji różnych gatunków piwa, czyli odpowiedzą na pytanie jak to robić oraz z jakimi potrawami najlepiej je łączyć. Będziemy mieli możliwość od razu wykorzystać zdobytą wiedzę, bowiem obok strefy piwnej stanie strefa gastronomiczna. Organizator twierdzi, że zadowoleni będą zarówno zwolennicy typowo biesiadnego jedzenia jak i lżejszych potraw. Za stronę gastronomiczną Festiwalu odpowiedzialny jest bowiem Artur Jarczyński, właściciel wielu znanych warszawskich lokali takich jak Der Elefant, U Szwejka, St. Antonio, Kompania Piwna czy Jeff’s. Dania zaproponowane w festiwalowym menu zostaną tak dobrane, by pasowały do poszczególnych gatunków chmielowego napoju serwowanego podczas imprezy.

Impreza potrwa do niedzieli. Odbywać się będzie w godzinach od 16.00 - 22.00, a  w niedzielę 12.00 - 22.00. Zagra między innymi Enej, Piersi, Horyzonty. Wstęp wolny.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.1
 • "Pamiętajmy o Osieckiej" - fotoreportaż bez komentarza
 • Dialogi Penisa 2 (foto)
 • X-lecie IPN (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)