W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Recital Olgi Bończuk

ekjw.pl, 2014-05-03 10:27

"Piąta rano" to niezwykły projekt, którego według twórców od dawana brakowało w Polsce.

swiatła.jpg

„Piąta rano” to niezwykle osobisty, energetyzujący melanż swingu, jazzu, bosanovy, samby, a nawet gorących latynoskich rytmów, autorstwa Roberta Jansona, Iwony Kisiel, Witolda Cisło, Krzysztofa Herdzina z tekstami samej Magdy Czapińskiej, Jacka Bończyka, a także po raz pierwszy Olgi Bończyk.

- To projekt niezwykły i wyjątkowy, jakiego od dawna brakowało w naszym kraju. To swoistego rodzaju manifest zachwytu nad życiem, z całą jego nieprzewidywalnością. To również opowieść o tym jak, bez względu na wiek, możemy je pisać od nowa - powiedziala artystka.

Producentem muzycznym „Piątej rano” został Krzysztof Herdzin. Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy. W jego portfolio artystycznym znajduje się blisko 140 płyt oraz ponad 1500 partytur dla orkiestr symfonicznych, kameralnych, big bandów i zespołów jazzowych.

Współpracował ze wszystkimi liczącymi się gwiazdami ze świata piosenki i jazzu. Koncertował m.in. w Europie, Kanadzie i USA. Współpracował jako pianista i aranżer przy Festiwalach Piosenki w Opolu i Sopocie.

Był szefem muzycznym programów TV m.in.: III Edycji programu „Idol” oraz „Jak Oni Śpiewają”. Obecnie uznawany za najwybitniejszego artystę ostatniej dekady. Jego osobiste zaangażowanie w „Piątą rano” zaowocowało napisaniem na tę płytę kilku niezwykłych kompozycji.

Utwór z „Piątej rano”, zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w ubiegłorocznym konkursie SuperPremiery 50. KFPP w Opolu.

Bilety 20 zł są już w przedsprzedaży. Wydarzenie będzie miało miejsce 06.05.2013 o godzinie 19:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury.

Komentarze (1)

 • eroides2014-05-15 17:26

  Wczoraj Muzeum Historii Polski Ogłosiło wyniki 7 edycji konkursu na wydarzenie historyczne roku 2013. Odkrycie Reduty Ordona na warszawskiej Ochocie zdobyło w tym plebiscycie II miejsce. Dziwne jednak, że zarówno urzędnicy jak i warszawska prasa o tym milczą. Czyżby wstydzili się Reduty Ordona? A może ma to coś wspólnego z tym, że władze Warszawy, wiedząc, że w tym miejscu jest Reduta Ordona zaplanowały budowę na tym zabytku i jednoczenie cmentarzu powstańczym - osiedle mieszkaniowe? Reduta Ordona wygrała m. in. z projektami finansowanego przez miasto Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Gdyby to te muzeum wygrało ten konkurs to HGW dziś piała by z zachwytu nad sobą w prasie i telewizji. Sukces Warszawy - Wstydem Warszawy.

  https://www.facebook.com

  + odpowiedz | cytujOceń: 0

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)