W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Festiwal muzyczny w Łazienkach Królewskich

ekjw.pl, 2014-06-14 17:21

Letnią rezydencję króla Stanisława Augusta wypełnią dźwięki muzyki klasycznej, jazzowej i tradycyjnej.

Łazienki Krolewskie

Od 21 czerwca do 20 lipca, przez pięć letnich weekendów, w Ogrodzie Muzeum Łazienki Królewskie odbywać się będzie wyjątkowy festiwal muzyczny Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Wybitni artyści z Polski i z zagranicy wykonają blisko 150 koncertów, których będzie można wysłuchać w miłej, letniej atmosferze, na łonie natury.


Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival to jedno z ciekawych wydarzeń muzycznych lata. Nie ma tu ogromnych konstrukcji scenicznych i inwazyjnego nagłośnienia. Koncerty odbywają się w cichych, malowniczych zakątkach Ogrodu, bezpośrednio na trawie. Dzięki temu muzyki można słuchać w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.
 
- W ramach tegorocznej edycji Festiwalu, przez 5 letnich weekendów, na 6 scenach zagra ponad 300 artystów z kraju i ze świata. Zeszłoroczna edycja Festiwalu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas pierwszej jego edycji Łazienki Królewskie odwiedziło aż 70 tysięcy słuchaczy! To dowód na to, że muzyka jest dla wszystkich, młodszych i starszych, a także muzyków–amatorów, którzy mogą spróbować swoich sił w koncertach na żywo – mówi Ryszard Kubiak, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu.

- Nieprzypadkowo wybraliśmy rozpoczęcie Festiwalu Strefa Ciszy w dniu Święta Muzyki, 21 czerwca. Tego samego dnia, nasi zagraniczni Partnerzy projektu Ogrody Światła, we Francji, Rosji, Niemczech oraz w Chinach, celebrują ten dzień organizując otwarte koncerty w otoczeniu przyrody. – mówi Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie – W tym dniu gościmy w Łazienkach Królewskich francuski zespół Zamku Château de Lunéville, naszej partnerskiej rezydencji. Tego samego dnia w Pałacu na Wyspie, odbędzie się uroczyste otwarcie królewskiej Kolekcji Obrazów Stanisława Augusta oraz wystawy z cyklu Stanisław August mecenas i kolekcjoner  Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta. W latach 2011-2013 poddano kompleksowej konserwacji 105 obrazów wraz z ich zabytkowymi ramami. Warto jeszcze raz przyjść do Pałacu na Wyspie, aby zobaczyć Królewską kolekcję po konserwacji w odnowionych pomieszczeniach – mówi Izabela Zychowicz, kierownik Ośrodka Muzealnego.

Podczas pięciu weekendów festiwalowych na scenach plenerowych, a także w Amfiteatrze i Teatrze Stanisławowskim usłyszeć będzie można artystów światowego formatu.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • "Pamiętajmy o Osieckiej" - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.2