W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

W Warszawie odbyła się pierwsza edycja Warsaw Home

ekjw.pl, 2016-11-08 14:22

Rzesze odwiedzających, ponad 200 marek, blisko 20 godzin wykładów, unikatowe wystawy, autorytety z dziedziny designu i architektury.

Warsaw_Home_wykład_Oskara_Zięty.jpg Fot. mat.pras. Wykład Oskara Zięty na Warsaw Home

Warsaw Home odbyło się 21-23 października. To pierwsza edycja tego wydarzenia. Można je podsumować jednym słowem: tłumy!

Na targach stoiska zaprezentowało szerokie grono wystawców, tworząc tym samym pełen obraz polskiej branży wnętrzarskiej. Wśród firm, które miały swoje ekspozycje
na Warsaw Hoem znalazły się duże fabryki, rodzinne manufaktury, a także pojedynczy rzemieślnicy i artyści, tworzący unikatowe wzory. Odwiedzający mogli również obejrzeć nowe produkty z ofert autorskich konceptów Anny Lewandowskiej – Healthy Plan by Ann, a także Omenaa Mensah – AMMADORA.

Targi Warsaw Home to odpowiedź na potrzebę zorganizowania w Warszawie dużej imprezy łączącej projektantów, producentów i klientów w jednym miejscu, w którym znajdą interesujące ich treści, nowości, firmy i prezentacje. Po pierwszej edycji imprezy trzymam kciuki, aby rozwinęła się ona do takiej skali, z jaką mamy do czynienia w innych europejskich miastach. Bardzo potrzebujemy tak dużej, rzeczywistej platformy do prezentacji naszych osiągnięć i potencjału. – ocenił Robert Majkut, projektant wnętrz. 

Odwiedzający imprezę, poza oglądaniem licznych, ciekawych stoisk, mieli również okazję wysłuchać prelekcji cenionych w Polsce i na świecie twórców. Wykłady prowadzili między innymi: Oskar Zięta, Robert Konieczny, Robert Majkut i Tomek Rygalik.

Gwiazda targów, Karim Rashid, podczas uroczystej gali oficjalnie zainaugurował wydarzenie. Drugiego dnia targów projektant wygłosił wykład pt. "Future of Design”. Podczas wystąpienia poruszył kwestie związane z odpowiedzialnością projektantów za nadmierną eksploatację ziemi, wynikającą z procesów produkcyjnych odbywających się przy użyciu toksycznych materiałów. Powołując się na przykład krzesła, do produkcji którego użył plastiku pozyskanego z trzciny cukrowej, zachęcał młodych projektantów, by zwracali uwagę
na wybór surowców, z których tworzą.

Godnym uwagi wydarzeniem, odbywającym się w ramach WARSAW HOME był Poland Design Festival - spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych
i artystów. Koncept, organizowany w tej formule po raz pierwszy, skupił wokół siebie wiele różnorodnych projektów - ekspozycji, warsztatów, dyskusji i prezentacji.

Duże zainteresowanie wzbudziło również interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz - ARCHIDAY. Jego formuła łącząca zalety konferencji, warsztatów, wystaw, szkoleń, wzbogacona o technologie i nowe media, przyciągnęła na targi blisko 2000 architektów. Prelekcje podczas ARCHIDAY mieli wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. Gośćmi wydarzenia były m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska.

Innym, ciekawym elementem, towarzyszącym targom była wystawa „Usiądź po polsku”. W jej ramach zaprezentowano 30 siedzisk, zaprojektowanych przez polskich projektantów
i wyprodukowanych przez polskich producentów od lat 50-tych do dzisiaj. Zestawienie krzeseł ukazywało nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale także prezentowało współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej).

Organizatorzy targów już myślą o ich kolejnej edycji. - Mamy ambitne plany związane
z przyszłoroczną imprezą. Na pewno nie zabraknie gwiazd designu światowego formatu. Mamy też pomysły na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią
i uatrakcyjnią wydarzenie.
– mówi Katarzyna Ptak. 

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Bóbr uwięziony w porcie - fotoreportaż bez komentarza
 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • X-lecie IPN (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Centrum Nauki Kopernik