W sieci

Oferty sponsorowane

reklama
gen. Wojciech Jaruzelski i Fidel Castro w maju 1972

Warszawscy dziennikarze w czasie stanu wojennego

Zbliża się kolejna rocznica rozpoczęcia „wojny polsko-jaruzelskiej”. Warto przypomnieć co się wówczas działo w stołecznym środowisku dziennikarskim, zwłaszcza iż powstały wówczas układ zależności aktualny jest w części mediów do dnia dzisiejszego.
Komentarze (0)

Warszawskie miejsca kaźni

Norblin - wieszanie zdrajców
Drzewiej w Rzeczpospolitej bywało tak iż zdrajcy, zbrodniarze, gwałciciele, złodzieje oraz insi zwyrodnialcy, w imieniu prawa byli wieszani, skracani o głowę bądź ewentualnie łamani kołem. Na przełomie XVII i XVIII wieku Warszawa posiadała trzy miejsca kaźni, w których Kat dokonywał swojej powinności.
Komentarze (2)

Rocznica powstania Grobu Nieznanego Żołnierza

zniczee.jpg
w dniu 2 listopada 1925 roku ciało bezimiennego żołnierza ekshumowanego na Cmentarzu Orląt Lwowskich złożono w warszawskim Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziś jest on jednym z najważniejszych polskich pomników.
Komentarze (0)

Zabójstwo syna Bolesława Piaseckiego

Bolesław Piasecki
Syn twórcy PAXu, jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków został porwany z warszawskiej ulicy w styczniu 1957 roku. Prawie roku później odnaleziono jego przebite nożem zwłoki, sprawców nigdy nie ujęto. To polityczne zabójstwo odbiło się głośnym echem w całym PRL-u i pamięć o nim była żywa przez kilkanaście lat.
Komentarze (0)

Pogrzeb Gabriela Narutowicza

Gabriel Narutowicz
19 grudnia 1922 roku pięćset tysięcy warszawian żegnała na ulicach stolicy zamordowanego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Gabriela Narutowicza. Uroczystości pogrzebowe trwały trzy dni i zakończyły się w podziemnej krypcie katedry św. Jana w Warszawie.
Komentarze (1)

17 województwo czyli o Księstwie Warszawskiem

Armia rosyjska wdzierająca się do Warszawy w 1813
Wielu mieszkańców Warszawy słysząc o "janosikowym" zaperza się i głośno zaczyna mówić o usamodzielnieniu polityczno-ekonomicznym miasta stołecznego. Powstanie województwa warszawskiego stało się elementem programy wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Komentarze (0)

Drugi Stan Wojenny

Stan Wojenny - Warsaw1861
Do końca kwietnia 1988 roku w ramach Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych prowadzono ściśle tajne przygotowania do wprowadzenia stanu wyjątkowego na terenie PRL. Prawie wszystkie dokumenty mogące pokazać polsko-jaruzelską powtórkę z rozrywki, zostały zniszczone.
Komentarze (2)

Bolszewików droga do Warszawy. Rok 1919

jozef-pilsudski-minsk-1919.jpg
Zwycięzcy alianci tworzący nowy ład europejski po zakończeniu wielkiej Wojny w kwestii polskiej granicy wschodniej woleli się nie wypowiadać, a to z dwóch powodów. Po pierwsze zupełnie nie mogli się zdecydować, jakie stanowisko zająć wobec rządu bolszewickiego: czy z nim walczyć czy nawiązywać stosunki handlowe.
Komentarze (3)

Likwidacja "Po prostu" cz.1

Gomulka.jpg
- Wbrew mitologii Władysław Gomułka był najdalszy od realizacji postulatów demokratyzacji systemu sprawowania władzy oraz poszerzania swobód demokratycznych, w tym wolności słowa. - pisze bloger Godziemba.
Komentarze (0)

Przepraszam za Powstanie

general-bor-i-pulkownik-radoslaw-na-odprawie-na-woli-okolice-fabryki-kammlera-4081944.jpg
Z mieszanymi uczuciami przyjąłem wiadomość o przeprosinach gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, tym samym wziął być może zbyt dużą odpowiedzialność za ofiary, jakie spowodowała decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego? Pamiętajmy iż jedynymi zbrodniarzami są tu Niemcy.
Komentarze (1)

Koniec Powstania

Systematyczne palenie miasta przez oddziały niemieckie
W nocy z drugiego na trzeci października 1944 roku w Dworku Reichterów w Ożarowie Mazowieckim po wielogodzinnych negocjacjach podpisano Układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.
Komentarze (2)

Plusożercy

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

Komentowane*

W obiektywie

 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Warszawa latem (foto) cz.1
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • "Pamiętajmy o Osieckiej" - fotoreportaż bez komentarza
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Nowe składy metra o nazwie Inspiro (wizualizacja)