W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Niech nastanie warszawski startup!

t.w., 2010-11-15 20:19

Mark Zuckerberg twórca Facebooka według „Forbes” awansował z 135 na 35 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Jak to jest z warszawskimi start-upami?

Ekran Monitora Widok ekranu monitora

Mimo iż w polskiej Wikipedii nie ma definicji terminu "startup" to ten termin jednak istnieje i co lepsze - ma swój precyzyjny desygnat. Mowa o błyskotliwym internetowym projekcie który z właściciela błyskawicznie czyni milionera (Nasza Klasa) lub miliardera (Facebook).

Na razie nic nie wiadomo o jakimś warszawskim startup'ie który uczyniłby swojego właściciela bogaczem, ale może stanie się tak za sprawą praskiej Startup School. W niej to na bazie Twojego pomysłu "grupa młodych ludzi, którzy swoimi pomysłami i zapałem do pracy chcą podbić Internet, przez  3 miesiące może pracować codziennie, od rana do późnych godzin wieczornych, żeby udowodnić Wam, że chcieć to móc." Nad czym pracowano tam w te wakacje? To niektóre z projektów:

AdOut - "Platforma reklamowa oparta na linkach wychodzących. Skoro generujesz innym ruch, to dlaczego miałbyś na tym nie zyskać? Dajemy Ci dodatkową powierzchnię reklamową i sprawiamy, że znów warto linkować!".

AllinWeekend - "Wolisz surfować po Europie niż po Internecie? Surfuj z nami, a wyprawimy Cię do jednego z najatrakcyjniejszych miast Europy. Zapewniamy tani przelot, dogodny apartament i praktyczny przewodnik! Dzięki trasom rekomendowanym przez użytkowników i bogatej ofercie pakietów tematycznych dostosujesz weekendowy wypad do swoich potrzeb i możliwości. Oderwij się od biurka i leć z nami na weekend!"

ClubShare - "Program współwłasności i dzielenia się rzeczami. Kupujemy razem, na spółkę, grupowo. Dobra luksusowe, niszowe, nietypowe. Wszyscy razem i każdy z osobna."

PykPyk - "Rewolucja w przesyłaniu pieniędzy. Za pomocą jednego ruchu będziesz mógł rozliczyć się ze swoimi najbliższymi znajomymi. Nigdy więcej zaprzątania sobie głowy długami za wspólny rachunek."

Wirtualna Poczta - "Nie wszystko da się wysłać za pomocą maila. Czasem po prostu musisz stanąć w kolejce, żeby wysłać list. Wirtualna Poczta to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu wyślesz list tak, jak do tej pory e-mail. Nigdy więcej nie będziesz musiał stać w kolejce. Wygodnie, sprawnie, przyjemnie i prosto. Wystarczy komputer i Internet. Resztę zrobimy za Ciebie."

Majątek Marka Zuckerberga to około 6,9 mld dol. Może warto dołączyć do niego realizując swój własny startup?

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych
 • Wojna o krzyż - fotoreportaż bez komentarza
 • Dzień Otwartych Drzwi MSZ (foto)
 • Warszawa latem (foto) cz.1
 • Nowe składy metra o nazwie Inspiro (wizualizacja)
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.2
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza