W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Całodobowe metro? Na razie bez większych szans!

oi, 2010-12-05 20:19

Od niespełna 2 tygodni w internecie jest dostępna petycja postulująca zapewnienie mieszkańcom Warszawy całodobowego dostępu do podziemnego środka komunikacji masowej.

metro-placwilsona-schody.jpg Stacja Plac Wilsona warszawskiego metra

Petycja została zatytułowana "JESTEM "ZA" CAŁODOBOWYM METREM - ODNOWA WARSZAWY". Dokument adresowany jest do Prezydent Warszawy i Rady Warszawy. Przez 10 dni petycję podpisało blisko 2,5 tysiąca osób. Przeciwko było zaledwie 81.

Autorzy petycji chcieliby, aby warszawska kolej podziemna była czynna całą dobę. Mają też pomysł na finansowanie tej inicjatywy. Recepta ma być bardzo prosta - trzeba zabrać nagrody warszawskim urzędnikom. Równocześnie zwracają uwagę, że całodobowe Metro to nie tylko wygoda, ale też odciążenie autobusów, oraz większe bezpieczeństwo podróżujących.

Pod petycją zebrały się dziesiątki komentarzy. Szczególnie interesujące są te przeciwne inicjatywie. Internauci wskazują, że sposób sformułowania petycji jest nieprofesjonalny, a pomysł całodobowego metra nie uwzględnia konieczności konserwacji torów, oraz systemów bezpieczeństwa. Innymi słowy konieczne są przerwy techniczne, a tego autorzy petycji nie wzięli pod uwagę. Podnoszona jest także kwestia niewielkiej liczby pasażerów jaką przewoziłoby metro w godzinach nocnych co czyni projekt bezzasadnym z punktu widzenia finansowego.

Warszawska odsłona portalu "Polska The Times" informuje, że Zarząd Transportu Miejskiego, oraz Ratusz są zdania że ta propozycja nie jest możliwa do zrealizowania w chwili obecnej, ponieważ kolidowałaby z nocnymi kontrolami i pracami konserwacyjnymi prowadzonymi w metrze. Ponadto całodobowe metro wymagałoby zatrudnienia dodatkowej liczby pracowników.

Przeciwni inicjatywie mają być warszawscy radni PO. Projekt popierac mają radni SLD, którzy według "Polska The Times" mają zamiar "złożyć interpelację do prezydenta stolicy" w tej sprawie.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • AIR SOFT GUN, czyli zabawki dla dużych chłopców (foto)
 • Miedwiediew i Wulff w Warszawie (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • X-lecie IPN (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)
 • Warszawa latem (foto) cz.1
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1