W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Awantura w Blue Cactus ma zaskakujące skutki

ekjw.pl, 2013-10-05 10:19

Wspaniały pokaz siły rynku, który jak wiadomo nie znosi próżni. Gdy jedni mają problemy z obsługą niewidomych Klientów inni stawiają na szkolenia i chcą się w tym specjalizować.

niewidomy.jpg Fot. sxc.hu Osoba niewidoma z białą laską ułatwiającą poruszanie się.

Przez media przetoczyła się informacja na temat sporu pomiędzy pracownikami warszawskiej restauracji Blue Cactus, a niewidomymi Klientami, którzy twierdzą że zostali nieprawidłowo potraktowani przez obsługę i w ostateczności uniemożliwiono im skorzystanie z gościny w lokalu.

Blue Cactus broni się zarzucając Klientom, że nie przyjęli propozycji stolika przekazaną przez pracownicę i wywołali awanturę.

Temat obsługi osób niewidomych i niedowidzących pojawił się z impetem w dyskursie publicznym. Stało się to w bezpośredniej bliskości Międzynarodowego Dnia Białej Laski (15 października), czyli święta osób niewidomych i niedowidzących. 

Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Niewidzący Klient przynosi przecież pieniądze, a profesjonalna obsługa to rzadkość. Praktycznie nie ma konkurencji w tym obszarze.

Malka Kafka, właścicielka firmy Fooddesigners, kawiarni Marrakesh Café i Tel-Aviv Café postanowiła wyspecjalizować swoje lokale w obsłudze niewidomych Klientów. Poprosiła o pomoc ludzi zgromadzonych wokół Niewidzialnej Wystawy. Wszyscy pracownicy firmy mają być przeszkoleni z obsługi osób z dysfunkcją wzroku. Obok tego, właścicielka kawiarni poprosiła o przygotowanie menu w alfabecie Braille’a.

- W wielu miejscach publicznych, kontakt z osobami o specyficznych potrzebach, mimo coraz szerzej dostępnej informacji na ten temat, jest wciąż palącym problemem. Niestety, brak dostępności obserwujemy nie tylko w prywatnych firmach, ale  także w urzędach i instytucjach państwowych. - wyjaśnia Małgorzata Szumowska dyrektor generalny Niewidzialnej Wystawy.

Można? Można. Wystarczy tylko odrobinę wyobraźni i wyczucia rynku. Gratulujemy przedsiębiorczej właścicielce Marrakesh Café i Tel-Aviv Café.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • X-lecie IPN (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Taneczne walentynki (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4