W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Zielona Białołęka może zapomnieć o Veturilo

ekjw.pl, 2016-06-16 16:00

Plan rozwoju systemu Veturilo zatwierdzony przez Ratusz nie przewiduje znaczących zmian w północnej części Zielonej Białołęki.

stojak-rowerowy.jpg Stojak rowerowy
Sytuacja Zielonej Białołęki nie jest najlepsza. Można mówić o dramatycznych warunkach drogowo-transportowych. Nowe drogi nie powstają, a stare są zniszczone i nie dostosowane do rosnącego natężenia ruchu.
 
Jest to problem na tyle znaczący, że występują ograniczenia w możliwości wytyczania tras autobusów w obawie, że tak zwane "przegubowce" nie będą zdolne do wyrobienia się na zakręcie.
 
Znacząca część dróg nie posiada chodników. Ludzie chcąc się dostać do swojego osiedla chodzą polami lub jezdniami powodując nie lada problem dla kierowców. Część dróg nie posiada oświetlenia. Niektóre przystanki autobusowe toną w mrokach nocy. Zresztą przystankiem należy to nazwać tylko umownie. Chyba, że za standard uznamy słup wbity w ziemię lub jakiś kawałek betonu.
 
Na dodatek perspektywy są fatalne. Przy braku znaczących inwestycji poprawiających jakość infrastruktury deweloperzy rozpoczynają kolejne budowy. Już dzisiaj ulica Głębocka w godzinach porannego szczytu to koszmar. Kilometrowy odcinek można pokonywać nawet 20 minut. W korkach stoją także autobusy przyczyniając się do jeszcze większego obniżenia komfortu życia tamtejszych mieszkańców. Przeciętny dojazd do Centrum to około 1 godziny spędzonej w komunikacji miejskiej.
 
Centrum komunikacyjne znajduje się w okolicach osiedli Skarbka z Gór. Wszystko co dalej na północ to postępujący dramat z jedną czy dwiema liniami autobusowymi jeżdzącymi dwa lub trzy razy na godzinę. Pewnym rozwiązaniem mógłby być system Veturilo. Mieszkańcy mogliby podjechać na rowerze w okolice Berensona i tam odstawić jednoślad przesiadając się do autobusu E-7, E-9, 527 lub innego.
 
Spytaliśmy o perspektywę rozwoju systemu Veturilo w tym rejonie. Zarząd Dróg Miejskich przekazał nam informacje odnośnie planów. Najdalej wysuniętą stacją w tym rejonie będzie lokalizacja na ulicy Berensona. Nie jest planowana żadna stacja dalej na północ. Czyli ponownie dopieszczeni zostaną mieszkańcy Skarba z Gór, a reszta Zielonej Białołęki jak się telepała rozpadającymi się autobusami 120 i 134 tak nadal będzie mogła dostąpić tego zaszczytu i niewątpliwej przyjemności.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Black Hawk na Okęciu (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • Samba na ulicach Pragi cz.2 - fotoreportaż bez komentarza
 • X-lecie IPN (foto)
 • Wizyta Prezydenta Ukrainy (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)