W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

1000 zdjęć, czyli instalacja "Niekończąca się historia"

oi, 2010-08-30 12:28

Centrum Nauki Kopernik apeluje o wsparcie dla Marka Sułki tworzącego niezwykłą instalację. Każdy może dorzucić drobną cegiełkę do gigantycznej pracy jaką wykonuje artysta. Wystarczy chcieć - co wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Czy uda się zaangażować w sprawę wystarczająco wielu ludzi?

Ekran Monitora Widok ekranu monitora

 Ekspozycja, która zostanie wystawiona w CNK wymaga zgromadzenia aż tysiąca zdjęć obrazujących "ważne chwile w życiu człowieka". Jednak wbrew temu określeniu artysta nie chce się ograniczyć tylko do ślubów, narodzin, chrzcin i pogrzebów. Defnicja "ważnej chwili" została rozciągnięta także na mniej uroczyste sytuacje takie jak urodziny, wakacje, albo zakup samochodu. Oznacza to, że zdjęcie może obrazować wszystko to co nie jest udziałem naszej zwykłej, szarej codzienności a czymś co nie zdarza się zbyt często.

Instalacja składać się będzie z kilku kul wyglądających jak "pancerne". Zostaną w nich umieszczone informacje na temat ludzi z początku obecnego wieku. W samym centrum ekspozycji umieszczony zostanie przedmiot przypominający gigantyczny meteoryt. To właśnie tam zostaną schowane zdjęcia które artysta zbierze do 10 września 2010 roku.

To co umieszczone zostanie w "meteorycie" będzie można obejrzeć za pomocą specjalnego systemu wizjerów i okien. Można więc dopowiedzieć, że będzie to także specjalny smaczek dla wszelkiej maści podglądaczy którzy lubią zerknąć przez dziurkę od klucza aby ujrzeć kawałek cudzego życia.

Dla pałających niezbyt żywym uczuciem do Poczty Polskiej lub innych usługodawców tradycyjnej wymiany korespondencji jest dobra wiadomość. Zdjęcia należy przesyłać drogą elektroniczną, czyli zwykłym emailem.

Zgodnie z regulaminem zdjęcia powinny stanowić załącznik do elektronicznego listu wysłanego na adres foto@kopernik.org.pl. Forma cyfrowa, rozdzielczość 800x600 ale objętość nie mniejsza niż 0,5 MB. Udział wziąć mogą jedynie osoby pełnoletnie.

W treści emaila należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Jeżeli fotografie zawierają wizerunek dziecka to należy podać również jego imię i nazwisko. Treść zdjęć nie może być sprzeczna z obowiązującym prawem, oraz przekazywać informacji o poglądach politycznych, przekonaniach religijnych, przynależności wyznaniowej, partyjnej lub związkowe. Obrazów naruszających normy obyczajowe także autor ekspozycji nie zamierza wykorzystać w swojej pracy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Wizyta Prezydenta Ukrainy (foto)
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)