W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Polski sukces o którym wszyscy milczą

ekjw.pl, 2015-12-15 14:25

Kilka dni temu polski rząd, któremu przewodniczyła premier Beata Szydło zrealizował w 100% zamierzony plan. Polska osiągnęła wszystkie cele jakie sobie postawiła.

DSC_5178-liście.jpg Jesienne pożółkłe liście. W Warszawie jest dużo zieleni. Polska złota jesień jest więc świetnie widoczna.
To bez wątpienia ogromny sukces. Niestety na próżno szukać o tym szerszej informacji w dużych mediach. Tymczasem zakończona niedawno konwencja klimatyczna w Paryżu przyniosła kilka bardzo ważnych postanowień.
 
Po pierwsze Polska stawiała jako jedne z podstawowych warunków podpisania porozumienia kwestię dołączenia do paktu wszystkich krajów świata. Do tej pory to głównie kraje Unii Europejskiej czuły się odpowiedzialne za zmiany klimatyczne wywoływane przez emisję CO2. Realizowane szereg programów w ramach UE, które obciążały gospodarki krajów europejskich ale nie miało to większego przełożenia na ziemski klimat. Przyczyną była sukcesywna odmowa uczestniczenia w tym działaniu przez USA, Rosję i Chiny, czyli największych trucicieli.
 
Dlatego warunkiem Polski było, aby wszystkie kraje świata podpisały porozumienie. Tak też się na konwencji paryskiej stało.
 
Ponadto naszemu rządowi zależało na tym, żeby porozumienie uwzględniało specyfikę gospodarki każdego z krajów. Tak też się stało.
 
Jeszcze jednym konkretnym osiągnięciem było twarde postawienie przez Polskę kwestii lasów i zalesiania. Polska wskazała to działanie jako mające mieć wpływ na równoważenie emisji.
 
Oczywiście redukcja emisji CO2 będzie się nadal odbywała poprzez wprowadzanie nowoczesnych technologii czy też zwiększanie udziału energii odnawialnej. Jednakże to właśnie zalesianie będzie jednym z ważniejszych punktów w działaniu polegającym na doprowadzeniu do równowagi pomiędzy emisją i pochłanianiem.
 
Porozumienie COP21 wzywa do redukcji gazów cieplarnianacych tak szybko jak to tylko jest możliwe przy równoczesnym założeniu że ten czas może być dłuższy w przypadku krajów rozwijających się. Celem jest utrzymanie wzrostu globalnej temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza do końca wieku. W tym okresie powinniśmy również osiągnąć równowagę pomiędzy emisją i pochłanianiem CO2.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • X-lecie IPN (foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)