W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Kuriozum wyborcze stało się dziennikarską awanturą, czyli "zagranie z wysokiego obcasa"

ma, 2010-11-25 17:38

Głośno było o kandydatce na radną w Konstancinie-Jeziorny, która w dniu wyborów zorientowała się że prowadziła kampanię nie w tym okręgu wyborczym co powinna ponieważ kilka miesięcy wcześniej zmieniły się granice. Znane jest już jej nazwisko. Wybuchła awantura.

maszyna Fot. sxc.hu Maszyna drukarska pracuje na pełnych obrotach.

Wyglądało na to, że jest to historia z kategorii "dziwne przypadki w kampanii wyborczej" i co najwyżej można współczuć kandydatce na radną, ponieważ okazało się, że została wprowadzona w błąd przez szefa stowarzyszenia Porozumienie Obywateli Konstancina-Jeziorny Ryszarda Machałka, który miał ją zaprosić do kandydowania. Do winy przyznał się także pełnomocnik komitetu wyborczego, który najwidoczniej nie sprawdził informacji na temat okręgów wyborczych. Tymczasem w lipcu 2010 roku została podjęta decyzja o ich przesunięciu i w ten sposób osiedle na którym mieszka kandydatka znalazło się "u sąsiadów".

Sama kandydatka postanowiła wyrazić swoje zaskoczenie tą sytuacją dokonując wpisu na blogu prowadzonym na salon24.pl. A kandydatka to jest nie byle jaka tylko... żona Igora Janke - właściciela wspomnianej blogosfery, znanego dziennikarza obecnie związanego z dziennikiem Rzeczpospolita. Napisała w krótkiej notce zatytułowanej "Wyborcza granda w Konstancinie" tak:

"Wyborcza niedziela miała być dla mnie przyjemnym dniem, a była koszmarem. Rano okazało się, że zostały zmienione granice okręgów wyborczych i osiedle, na którym mieszkam, nie należy już do okręgu, z którego kandydowałam. Nie mogłam więc na siebie zagłosować, jak wielu moich sąsiadów i znajomych. Na ich głosy liczyłam najbardziej."

Według Bogny Janke ta sytuacja to koszmar. Straciła czas i pieniądze prowadząc kampanię nie na tym terenie co trzeba, co wiąże się jeszcze z czymś - namawiała ludzi do głosowania na nią, a oni później nie mogli jej znaleźć na liście wyborczej. Pechowa kandydatka na radną dziwi się jak to jest możliwe, że członkowie jej komitetu którzy byli wcześniej radnymi nie wiedzieli nic na temat zmian, chociaż głosowali dotyczącą tego uchwałę. Na koniec stawia pytanie: "Nie wiedzieli naprawdę, czy zataili tę informację?".

W tym momencie wkracza do akcji Wojciech Orliński początkowo również za pomocą bloga prowadzonego dla odmiany na blogosferze Agory czyli blox.pl. Notkę zatytułował "Polska prawica w pigułce", którą zaczyna w ten sposób:

Strona: 1 2 3

Komentarze (2)

 • mysliciel2010-11-27 14:37

  Politycy zajmuja sie soba nawzajem zamiast pilnowaniem interesow obywateli i spraw panstwa. Dziennikarze zajmuja sie soba i swoimi zonami, zamiast pilnowac politykow. Spoleczenstwo chce jedynie spokoju i ma wszystko w nosie. No po prostu obraz nedzy i rozpaczy! Tak sie zastanawiam czy ta nasza "elita" to odleciala i teraz jest w okolicach Marsa, czy nieco blizej?

  + odpowiedz | cytujOceń: 0
  • Gość2010-11-28 14:20

   @mysliciel: nie zgodzę się. dziennikarze nie są od pilnowania polityków, dziennikarze są od informowania obywateli o poczynaniach polityków. polityk powinien sam się pilnować, powinno to robić jego sumienie. ale niestety jego brak, a i nasza polska mentalność pozostawia wiele do życzenia. jak mentalność się nie zmieni to i kraj, i politycy, i cały rząd się nie zmieni. a mentalność nie zamierza się zmieniać... zmierzamy donikąd drodzy obywatele, donikąd....

   + odpowiedz | cytujOceń: +1

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • X-lecie IPN (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.1
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka