W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

"Bydle" i "pajac", czyli kłopoty radnego PiS

ma, 2011-11-02 18:38

Politycy z chęcią korzystają z nowoczesnych środków komunikacji z wyborcami jakim jest Twitter czy Facebook, ale czy dokonując nieprzemyślanych wpisów pamiętają o konsekwencjach?

klawiatura.jpg Klawiatura komputera

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski ma poważne kłopoty, a wszystko za sprawą Twittera. Krewki reprezentant do rady miasta postanowił we wtorek skomentować awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu. Jak informuje tvnwarszawa.pl radny zaczął niewinnie tematyką smoleńską pisząc: "Cywilny boeing jest przygotowany do lądowania na brzuchu a bombowiec TU154 nie wytrzymuje zderzenia z brzozą tak?!!!!!", ale po chwili zaczął się emocjonować: "a teraz te szuje z PO będą piały jaki to wielki sukces ryżego". Jednak nerwy puściły Maciejowskiemu po zapowiedzi konferencji prasowej prezydenta Bronisława Komorowskiego: "Miała byc konf LOT, ale to bydle musi się podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu" - miał napisać na Twitterze.


Internauci nie wytrzymali napięcia i na radnego posypały się gromy między innymi na profilu radnego na Facebooku: "I Pan ma czelność mówienia o poziomie?? Skąd pan może cokolwiek na ten temat wiedzieć, skoro reprezentuje pan poziom ZEROWY !! Szczyt bezczelności, zero skruchy. Własnym oczom nie wierzę. TOTALNE DNO !!", "Wstyd żeby polityk wypowiadał się w ten sposób... jestem totalnie zniesmaczona.", "Pogratulować osobom z PiSu :) i radnym z tej partii. Wstyd, że takie zera reprezentują Nas w organach publicznych." - to tylko przykład łagodniejszych komentarzy.

Maciejowski w środę starał się łagodzić sprawę dokonując ponownie wpisu na Twitterze: "Rzeczywiście nie wypada używać słów pajac i bydlę wobec urzędującego prezydenta. Przepraszam za epitety, podtrzymując tezę". Jednak najprawdopodobniej i tak będzie miał kłopoty. Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że sprawą radnego ma się zająć rzecznik dyscypliny tej partii. Równocześnie przypomniał, że w przeszłości tego typu słownictwo było stosowane wobec Prawa i Sprawiedliwości i wówczas nie wyciągano z tego wniosków. Według Hofmana w PiS są inne standardy o czym ma świadczyć zaangażowanie w sprawę rzecznika dyscypliny tej partii.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • X-lecie IPN (foto)
 • X-lecie IPN (foto)
 • Taneczne walentynki (foto)
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • Nowe składy metra o nazwie Inspiro (wizualizacja)
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2