W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Warszawa na celowniku rosyjskich rakiet? Putin nam grozi!

ekjw.pl, 2016-05-28 12:07

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej zapowiada wycelowanie rakiet w Polskę i Rumunię.

bomba_atomowa.jpg
Podczas wizyty w Grecji prezydent Rosji wypowiedział się na temat budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Rumunii. Putin stwierdził, że Polska i Rumunia "wczoraj nie wiedziały, co znaczy być na celowniku Rosji". - Będziemy musili przedsięwiziąć pewne środki, by zapewnić sobie bezpieczeństwo - powiedział prezydent Rosji.
 
Może się to wydawać szokujące, jeżeli nie zwrócimy uwagi na doniesienia pojawiające się w nieodległej przeszłości. Od lat rosyjscy analitycy twierdzą, że Warszawa jest celem dla rosyjskich głowic atomowych. Co ciekawe nie tylko Warszawa, ale także Amsterdam są przez Rosję uznawane za miasta które w razie konfliktu należy zniszczyć w pierwszej kolejności.
 
- Warszawa i Amsterdam zawsze istnieją jako główni kandydaci do zakrojonych na szeroką skalę działań Rosji. Już dawno temu ludzie pracujący w rosyjskim sztabie generalnym mówili mi, że ich plany wojny nuklearnej zakładają w pierwszej kolejności atak właśnie na te miasta - twierdził w rozmowie z "Super Expressem" w 2014 roku były doradca Putina, Andriej Iłłarionow.
 
Może się to wydawać absurdalne, ponieważ ani Warszawa, ani Amsterdam nie są kluczowe z punktu widzenia militarnego w sytuacji wojny NATO i Rosji. Jednak to nie chodzi o aspekty wojskowe, a czysto polityczne. Według Rosjan Warszawa jest stolicą jednego z najbardziej nieprzychylnych Rosji państw.
 
- W koncepcji ruskiego świata i jego prawosławnych i konserwatywnych koncepcji jest stolicą europejskiego grzechu, rozpusty i zepsucia. Jak to się w Rosji nazywa "Gejropy". Z tych względów Warszawa i Amsterdam zawsze istnieją jako główni kandydaci do zakrojonych na szeroką skalę działań Rosji - wyjaśnia Iłłarionow.
 
Można więc wysnuć wniosek, że decyzja o budowaniu tarczy antyrakietowej nie ma nic wspólnego z kwestią bezpieczeństwa Warszawy. Rosjanie bez względu na sytuację i tak celują w nas bronią masowej zagłady.

Komentarze (1)

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz. 3
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.2 - fotoreportaż bez komentarza
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.1
 • Warszawiak w Japonii (foto)
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)