W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Nowa metoda kradzieży... na elektryka!

ma, 2010-05-18 19:15

Po warszawskim Śródmieściu grasuje złodziej stosujący bardzo interesującą metodę okradania mieszkańców. Nie wykorzystuje roztargnienia pasażerów autobusów, nie wyrywa torebek zmagającym się z zakupami kobietom, ani nie włamuje się przy pomocy wytrycha do pustego mieszkania. Po prostu wyłącza... światło.

instalacja elektryczna Fot. sxc.hu

Następnie dzwoni lub puka do drzwi informując, że jest elektrykiem i zauważył że coś się niedobrego dzieje z instalacją elektryczną u konkretnego lokatora. Prosi o sprawdzenie czy działa domowy sprzęt elektryczny.

Oczywiście prądu nie ma, bo go sprytny złodziej odłączył - to uwiarygadnia całe zdarzenie. Mężczyzna jest bardzo miły, sympatyczny i budzi zaufanie. Oferuje pomoc w naprawie, ale prosi o wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych z  prądu i wsparcie wręczając urządzenie do mierzenia napięcia w kontakcie. Następnie prowadzi ofiarę w jakiś wypatrzony punkt mieszkania i tam zostawia z prośbą o mierzenie napięcia bez chwili przerwy. Złodziej korzystając z tego, że właściciel mieszkania jest "uwiązany" do kontaktu znika w innych pomieszczeniach w poszukiwaniu pieniędzy.

Coś takiego przytrafiło się starszej, pragnącej zachować anonimowość kobiecie, która zgodziła się porozmawiać z dziennikarzami TVP Warszawa. Co ciekawe, mężczyzna był na tyle bezczelny, że po splądrowaniu mieszkania staruszki zażądał od niej 1tys. złotych wynagrodzenia za naprawę. Po usłyszeniu odmowy opuścił lokal, a starsza Pani chwilę później zorientowała się że padła ofiarą złodzieja.

Plan sprytny, a sympatyczny złodziej o stalowych nerwach nadal jest na wolności. Dlatego prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności. Podstawową zasadą jest niewpuszczanie obcych ludzi do swojego mieszkania. Pamiętajmy - zbiegi okoliczności bardzo często okazują się wyreżyserowane dlatego wzmóżmy czujność gdy dzieje się coś niezwykłego.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Centrum Nauki Kopernik
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • "Pamiętajmy o Osieckiej" - fotoreportaż bez komentarza
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Warszawiak w USA (foto) cz.2
 • Miedwiediew i Wulff w Warszawie (foto)
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Samba na ulicach Pragi cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza