W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Aresztowano 23-ech cudzoziemców

ma, 2010-05-21 08:33

Kilka dni temu przypominaliśmy Warszawiakom o tym, że Straż Graniczna działa także w naszym mieście, ale nie spodziewaliśmy się tak pięknego dowodu na przydatność i skuteczność tej formacji dla Warszawy.

Kajdanki Fot. sxc.hu Kajdanki krępujące ruchy

 Tymczasem Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili większą kontrolę na targowisku zlokalizowanym w okolicach PKS Stadion. Postanowiono sprawdzić legalność pobytu handlujących tam cudzoziemców.

Kontrola zaowocowała zatrzymaniem dwudziestu trzech obywateli innych krajów. Wśród nich było dwóch Nigeryjczyków, jeden Mongoł, jeden Chińczyk, a także dziewiętnastu Wietnamczyków. Widać, która nacja najbardziej upatrzyła sobie nasz kraj do robienia interesów opierających się na najprostszym handlu. Jeśli jednak nie chcą mieć podobnych kłopotów na przyszłość to powinni nosić ze sobą dokumenty potwierdzające, że przebywają w naszym kraju legalnie. Tym razem tak nie było.

Część z zatrzymanych osób została zwolniona, ponieważ dostarczyli odpowiednie dokumenty Strażnikom Granicznym lub z powodu złego stanu zdrowia. Nadal przebywa w areszcie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej dwunastu cudzoziemców. To jednak nie wszystko. W trakcie akcji nałożono szesnaście mandatów karnych na łączną kwotę 7570 zł. Strażników Granicznych wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej i Izby Celnej.

Trzymamy kciuki za kolejne, podobne akcje SG. Obserwując doniesienia medialne na temat rynku opłacanych fikcyjnych małżeństw i fikcyjnych zaświadczeń o ciążach mających na celu legalizacje pobytu, a także przyglądając się uważnie zmianom jakie widoczne są na naszych ulicach pytanie o to czy cudzoziemcy w naszym kraju przebywają legalnie jest jak najbardziej uzasadnione. Wydaje się, że Warszawiacy nie obawiają się osób innej narodowości, czy rasy odwiedzających albo mieszkających w Polsce. Oczekujemy jednak, że będą to osoby o których nasze państwo wie i które stosują się do naszego prawa. Wszelkiego rodzaju nielegalna imigracja to źródło kłopotów związanych z patologiami społecznymi i przestępczością.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych
 • Warszawiak w USA (foto) cz.1
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Torch Run Warsaw - fotoreportaż bez komentarza
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Dialogi Penisa 2 (foto)