W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

O nas

Warszawa jest miastem o burzliwej i fascynującej przeszłości, ale także miejscem w którym również współcześnie dokonują się niezwykłe przemiany. Doskonale pamiętamy początek lat 90-tych kiedy to pierwszym wysokościowcem jaki został zbudowany w centrum miasta był Hotel Marriot. Dzisiaj ten rejon Warszawy coraz bardziej przypomina nowoczesne City ze swoim nagromadzeniem nowoczesnej architektury. Zmiany jakie cały czas zachodzą są warte do odnotowania, ale także należy pamiętać o tym co było wcześniej. Dzieki temu tworzy się pamięć społeczności lokalnej pozwalająca na kultywowanie ciepłych emocji zwiazanych z miastem w którym się mieszka, pracuje, żyje.

Portal eKurjer Warszawski jest pomysłem na połączenie zadań związanych z informowaniem i obserwacją oraz czymś co można nazwać utrwalaniem i przywracaniem pamięci historycznej. Mamy także nadzieję, że będziemy mogli spełniać rolę edukacyjną. Dla wielu osób które przyjechały do Warszawy w poszukiwaniu szczęścia, ale także dla wielu spośród tych którzysie tutaj urodzili to miasto bywa większą lub mniejszą zagadką.

Chcielibyśmy przyczynić się zarówno do poszerzania wiedzy o Warszawie jak i utrwalania tego co udało się rozpoznać, zgromadzić, zapamiętać. Historia ma tendencję do rozpadania się i zanikania w odchłani niepamięci o ile ludzie nie podejmą wysiłku jej utrwalenia. Mamy ambicję uczestniczyć w tym wielkim dziele.

Nasz portal internetowy bezpośrednio odwołuje się do tradycji przedwojennego Kurjera Warszawskiego. To z tego powodu pisownia naszej nazwy pozostała nienowoczesna a na naszych łamach regularnie ukazują się przedruki gazety z okresu międzywojennego. Naszym zamiarem było udostępnienie internautom możliwości zapoznania się z tym jak ponad 80 lat temu wyglądała warszawska prasa. Jest to odmienny język, sposób formułowania myśli, ale także rzeczywistośc tak fascynująco inna i równocześnie zbieżna z teraźniejszością.

Mamy nadzieję, że pozyskamy szerokie grono wiernych czytelników, którzy pozwolą nam rozwijać eKurjer Warszawski Portal Miejski zgodnie z powstającymi w naszej redakcji nowymi pomysłami, a wierzcie nam zamierzamy Was jeszcze nie jednym zaskoczyć...

Nasz numer w Ewidencji Działalności Gospodarczej: 508054

Nasz numer REGON: 142352513

Jeśli interesują Cię pełne dane naszej firmy to bardzo prosimy o złożenie zapytania na email: redakcja@ekjw.pl

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

Komentowane*

W obiektywie

 • Warszawianka w Barcelonie (foto)
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • Wizyta Prezydenta Ukrainy (foto)
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza
 • "Złota Rybka" dla Roberta Mazurka
 • Miedwiediew i Wulff w Warszawie (foto)
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Warszawa latem (foto) cz.1
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza