W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Dominiak (SDPL): zainteresowanie władzy dopalaczami ma medialny charakter

oi, 2010-10-09 13:24

- Obawiam się też, że medialna rozprawa ze sklepami bez innych działań, np. edukacyjno-prewencyjnych, stworzy podziemie dopalaczowe - mówi radny SDPL Bartosz Dominiak w rozmowie z eKurjerem Warszawskim. W czwartek (7 październik) sprawa dopalaczy rozpaliła sesję Rady Miasta Warszawa.

Zaplombowany sklep z dopalaczami Zaplombowany sklep z dopalaczami.

eKjW: Sugerował Pan na ostatniej sesji Rady Miasta ze medialność sprawy dopalaczy przykryć może zagrożenia i walkę z alkoholizmem i "tradycyjna" narkomania? Dopytywał się Pan ile osób zmarło po przedawkowaniu alkoholu i narkotyków tradycyjnych. To trochę wygląda jakby chciał Pan bagatelizować problem dopalaczy. Jak należy rozumieć Pana stanowisko odnośnie tej sprawy?

W żadnym wypadku nie bagatelizuję problemu dopalaczy, ale raczej nawołuję do tego, żeby uwypuklając problem dopalaczy nie bagatelizować problemu alkoholizmu, palenia papierosów i zażywania tradycyjnych narkotyków np. przez młodzież. A mam wrażenie, że nagłe zainteresowanie władzy dopalaczami ma taki dorywczy, medialny charakter, a walka z alkoholizmem, paleniem czy narkotykami już medialna nie jest. Choć ofiar tych używek jest znacznie więcej.

Czy sprawa dopalaczy nie jest szczególna? W świetle prawa były sprzedawane bez ograniczeń wiekowych. Czy to nie różni tej sprawy od sprzedaży np. alkoholu?

Problem w tym, że dopalacze praktycznie nie były w w ogóle przez prawo regulowane. I to różni je od tradycyjnych używek. Prowadzi to do absurdu, że na przykład posiadacz małej ilości marihuany na własny użytek jest przestępcą, a właściciel sklepu z bombą chemiczną - bo czymś takim jest przecież dopalacz - jest bezkarny. Inna sprawa, że alkohol i papierosy nie powinny być sprzedawane nieletnim, a są. I mało kto jest za to karany.

Prawidłowo jest prowadzona akcje usunięcia punktów sprzedaży tak zwanych dopalaczy z ulic naszego miasta?

Strona: 1 2

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Miedwiediew i Wulff w Warszawie (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.1
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • Wybuch w centrum Warszawy (Foto)
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • Dni Otwarte szkoły tańca Lilla House (foto)
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Black Hawk na Okęciu (foto)