W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Czy język Sikorskiego do Macierewicza jest taki jak powinien? Zadaliśmy pytanie ministrowi

ekjw.pl, 2016-05-16 13:46

Został medialnie zauważony wpis na Twitterze ministra Sikorskiego który skierował słowa do ministra Antoniego Macierewicza. Spytaliśmy o język tego wpisu.

Pisanie na papierze Fot. sxc.hu Ludzie listy piszą

Były minister obrony narodowej Radosław Sikorski napisał wczoraj na swoim twitterowym profilu kierując osobliwie sformułowaną prośbę do ministra Antoniego Macierewicza. 
 
- Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że 'Rosja wkrótce będzie członkiem NATO.' - napisał Sikorski.
 
Nasza redakcja zareagowała natychmiast zadając pytanie ministrowi Sikorskiemu. - Panie ministrze, czy to jest jezyk ktorym posl. sie pan w rel. z zachodnimi politykami? Jesli nie, to dlaczego z polskimi? - forma językowa charakterystyczna dla ograniczenia 140 znaków dla jednego wpisu na Twitterze.
 
Naszą intencją było wywołanie refleksji co do języka jaki ogarnia naszą sferę publiczną w coraz większym stopniu. Bądź co bądź panowie ministrowie należą raczej do kręgu społecznego w którym powinna się liczyć kulturalna ekspresja słowna w sferze publicznej.
 
Przy okazji naszego pytania rozwinęła się dyskusja. Szanując prywatność wpisujących się osób postanowiliśmy cytować podając tylko imiona. Dyskusja jest publiczna i każdy zainteresowany może prześledzić jej przebieg na Twitterze. - Język dostosowuje się do odbiorcy. Antoni jest totalnym świrem, widzi to każdy kto ma IQ większe niż 80. - skomentował Marek. -
 
- Czy dlatego jest swirem ze kocha swoj kraj i chce go bronic? Czy tylko dlatego ze jest-i panu nie pasuje? - twittował Zbigniew.
 
Dalej poszło jak to zwykle bywa. Na noże. Już jednak bez naszego uczestnictwa. Wyraziliśmy nadzieję, że politycy będą trzymac pewien poziom co nie spotkało się z negatywny odzewem. Na serio mieliśmy nadzieję, że minister Sikorski odpowie na nasze pytanie. Niestety nie doczekaliśmy się tego do dzisiaj.
 
Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy taka formuła publicznych wystąpień jest czymś co Polakom może się podobać?


Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.2
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.1
 • Torch Run Warsaw - fotoreportaż bez komentarza
 • Święto Wisły popowodziowe - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Niewinni Czarodzieje 2010 (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych
 • Samba na ulicach Pragi cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.1
 • Powązki w dniu Wszystkich Świętych