W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Konkurs "Bilety do Teatru Studio" rozstrzygnięty

pit, 2011-02-28 12:43

Wytypowaliśmy trzy osoby spośród uczestników naszego konkursu które twórczo rozwinęły dane przez nas zadanie. A oto co napisali.

Widok ze sceny na miejsca na których zasiada publiczność Fot. sxc.hu Widok ze sceny na miejsca na których zasiada publiczność

Warto przypomnieć jakie było zadanie konkursowe. Uczestnicy mieli opisać swoje skojarzenia na myśl o przedwojennej Warszawie.

Pierwsze miejsce zajął Sławomir Augustyniak, który na pytanie o wyobrażenie przedwojennej Warszawy napisał tymi słowami:

"Dużo domów z czerwonej cegły, gwarne - pełne drobnego handlu ulice, dużo sklepików i punktów usługowych typu: szewc, krawiec, fryzjer, kwiaciarka..., konne dorożki, gazeciarze, przygrywająca orkiestra, kataryniarz i dużo gołębi.
Piękne wystawy sklepowe, przytulne kawiarenki, eleganckie domy mody, kuszące swoją ofertą kina i teatry, tętniące życiem nadwiślańskie plaże, uśmiechnięty policjant, listonosz, kominiarz...i prawdziwy zapach Wedlowskiej czekolady."

Drugie miejsce przyznaliśmy Klaudii Krajewskiej, która opisała w ten sposób swoje skojarzenia z Warszawą sprzed lat:

"Sugerując się w odpowiedzi wydaniami Kurjera Warszawskiego przychodzi mi na myśl słowo "Teatr". Nawet w gazetach na stronie głównej były prezentowane różne wydarzenia teatralne. Kwitł rozwój kulturalny Warszawiaków. Teraz pójście do teatru to rzadkość, nie każdy ma na to czas, pieniądze itp. Ja wychodzę z założenia, że teatr to teatr, to klimatycznie miejsce, do którego nawet ubrać niewypada się po codziennemu. Mozaika teatralna Warszawy przedwojennej tworzyła niezapomnianą i wartościową strukturę kulturalną. Zresztą emocje towarzyszące granym przedstawieniom były również niemałe.
A dawne kina i teatry miały swój niepowtarzalny klimat..."

Trzecie miejsce objęła Justyna Gauden, która poruszyła - naszym zdaniem - interesujący chyba wszystkich warszawiaków aspekt architektury:

"Dla mnie to Architektura (być może ze względu na moje wykształcenie budowlane), przede wszystkim myślę o Zamku Królewski, którego odbudowa pokazuje przywiązanie do wyglądu przedwojennej Warszawy."

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzcom szczególnie gratulujemy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Warszawiak w Japonii (foto)
 • Warszawiak w Japonii cz. 2 (foto)
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.2
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • CHT Marywilska 44 (foto)
 • Święto Wisły popowodziowe - fotoreportaż bez komentarza
 • Dzień Otwartych Drzwi MSZ (foto)
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Magia Kryminalistyki (foto)
 • Samba na ulicach Pragi cz.1 - fotoreportaż bez komentarza