W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Najnowocześniejszy sprzęt dla szpitala za 250 tyś. złotych

oi, 2011-04-19 10:25

Szpital Bielański zakupił najnowocześniejszy sprzęt laparoskopowy, który znacząco podniesie standard usług świadczonych przez tę placówkę medyczną.

Sala operacyjna Fot. sxc.hu Sala operacyjna w trakcie zabiegu

Nowe instrumenty będą wykorzystywane przede wszystkim do operacji urologicznych, takich jak usuwanie żylaków powrózka nasiennego, usuwanie torbieli nerki, prostatektomii radykalnej, czyli usunięcia prostaty z powodu raka. Posłuży także do nefrektomi radykalnej (usunięcie nerki z powodu nawotworu), oraz dla potrzeb operacji plastycznych dokonywanych na przykład z powodu zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego.

- Planowane przez szpital procedury medyczne z wykorzystaniem sprzętu laparoskopowego wymagają posiadania dużej wiedzy i umiejętności praktycznych. nasi lekarze posiadają odpowiednią wiedzę pozwalającą na ich wprowadzenie - uważa dr Piotr Kryst, Ordynator Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego.

Szpital liczy na to, że dzięki nowemu sprzętowi wzrośnie jego konkurencyjność w stosunku do innych placówek medycznych, co przełoży się na wysokość kontraktu z NFZ i możliwość wykonywania większej ilości zabiegów. Pierwsze zabiegi z użyciem nowego sprzętu planowane są w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Techniki laparoskopowe to ogromne korzyści dla pacjentów i lekarzy ponieważ stwarzają dużo większy komfort pracy i pozwalają na bardziej precyzyjne dokonywanie zabiegów. Ponadto ich zastosowanie to daje efekt w postaci mniejszego odczuwania bólu i redukują ryzykow wystąpienia powikłań pooperacyjnych. Dużo krótszy jest także czas pobytu pacjenta w szpitalu, co znacząco skraca okres rekonwalescencji.

Po zabiegu nie zostają znaczące ślady na ciele, ponieważ narzędzia którymi posługuje się chirurg wprowadzane są przez niewielkie nacięcia. Nie ma konieczności wykonywania szerokich cięć powłok skórnych. Ma to duże znaczenie dla z punktu widzenia skutków estetycznych dla ciała pacjenta.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Warszawiak w USA (foto) cz.1
 • Protesty Solidarności - fotoreportaż cz.1
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Taneczne walentynki (foto)
 • Tour de Pologne 2010 - fotoreportaż bez komentarza cz.2
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz.1
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.2 - fotoreportaż bez komentarza
 • Warszawianka w Barcelonie (foto)
 • Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy (foto)
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz. 3
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4