W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Minister zasypany mailami. Akcja trwa!

ekjw.pl, 2016-05-30 20:03

Rozmowy w Centrum Zdrowia Dziecka nie przyniosły rezultatów. Już prawie tydzień trwa akcja strajkowa. Pielęgniarki dostały wsparcie.

klawiatura3.jpg Klawiatura służy do komunikacji z komputerem.
Minister Zdrowia, oraz dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka zostali zasypani mailami w sprawie poparcia dla strajku pielęgniarek i położnych w tej placówce. Informuje o tym Stowarzyszenie "Polska Społeczna", które animuje tę akcję.
 
Według stowarzyszenia tylko w pierwszym dniu wysłano ponad 1500 maili z głosami poparcia dla strajku. Nie jest znany skutek tej zmasowanej akcji wysyłania emaili. Ministerstwo Zdrowia i Centrum Zdrowia Dziecka nie informują o ewentualnym załamaniu się serwerów z powodu przeciążenia. Można jednak przypuszczać, że akcja w jakiś sposób będzie zauważona.
 
Stowarzyszenie podkreśla, że strajk pielęgniarek jest spowodowany głęboką troską o bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. - Coraz większe braki w zatrudnieniu mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia małych pacjentów - twierdzi Izabella Roguska z Regionu Warszawskiego "Polski Społecznej". Trudna sytuacja w Centrum Zdrowia Dziecka ma trwać od lat. Dyrekcja ma być tego świadoma, ale lekceważy problem.
 
- Pielęgniarek jest zdecydowanie za mało, żeby mogły normalnie wykonywać swoje obowiązki. W CZD codziennie brakuje ich minimalnie 70. Nawet zatrudnienie 100 osób nie rozwiązałoby wszystkich problemów - wyjaśnia Maciej Łapski, przewodniczący "Polski Społecznej".
 
A co na to sami zainteresowani, czyli pacjenci? Nie wiadomo kim tak naprawdę są "pacjenci" biorący udział w tej akcji. Według stowarzyszenia pacjenci popierają strajk pielęgniarek i to dyrekcję Centrum Zdrowia Dziecka uważają za zagrażającą ich zdrowiu i życiu.
 
- Jako Pacjenci i Obywatele, w pełni popieramy strajk i solidaryzujemy się z protestującymi Pielęgniarkami - od dyrekcji szpitala i Ministra Zdrowia domagamy się natychmiastowej realizacji zgłaszanych przez Pielęgniarki postulatów! - piszą na końcu petycji pacjenci.

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 4
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz. 3
 • Warszawa latem (foto) cz.1
 • Wyścigi gokartów w Warszawie cz.1 - fotoreportaż bez komentarza
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Torch Run Warsaw - fotoreportaż bez komentarza
 • Świąteczna reklama w przedwojennej prasie (foto)
 • Dialogi Penisa 2 (foto)