W sieci

Oferty sponsorowane

reklama

Lekarze fałszują dokumentację? "To niemożliwe, żeby zgonów było tak mało!"

ekjw.pl, 2016-10-11 16:15

Eksperci uważają, że oficjalna skala zgonów wywołanych przez tę często lekceważoną chorobę jest dramatycznie zaniżona. Przyczyną ma być lenistwo lekarzy.

karetka2.jpg Ambulans
We wrześniu tego roku odbyła się konferencja "Flu Forum 2016". W jej trakcie postawiono szokującą tezę. Według prof. Lidii Brydak skala zakażeń i zgonów z powodu grypy jest znacznie większa niż wynikałoby to z oficjalnych danych.
 
Ma to swoje wymierne konsekwencje w postaci lekceważenia tej śmiertelnie groźnej choroby. Mała ilość zgonów raportowanych przez służbę zdrowia nie wzbudza odpowiedniej powagi co do sytuacji. To powoduje dalsze zaburzenia w raportowaniu w skutek nieświadomości skali zagrożenia.
 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie dysponuje danymi z których wynika, że w sezonie 2015/2016 na grypę zachorowało około 4 miliony Polaków i Polek. Hospitalizowano 16 tysięcy. A 140 chorych zmarło.
 
Dyrektor Krajowego Ośrodka ds. Grypy NIZP-PZH, prof. Lidia Brydak, kwestionuje te dane. - Zgonów z powodu grypy musiało być więcej, to niemożliwe, żeby było ich tak mało. - stwierdziła podczas konferencji prof. Brydak. Dlaczego tak uważa? - W sezonie 2015/2016 zaszczepiło się zaledwie 3,4 procent populacji - argumentowała.
 
Jak to jest możliwe, że oficjalne dane polskiej służby zdrowia mogą być niezgodne z rzeczywistością? Wszystko przez lenistwo. Lekarze podstawowej opieki medycznej mają preferować wpis o przeziębeniu bo grypę muszą raportować, a leczenie jest prawie takie samo. To zresztą szerszy problem.
 
Według dr hab. Mastalerz-Migas szpitale uchylają się od wykonywania badań w kierunku grypy, gdy trafia do nich pacjent z zapaleniem płuc. A to właśnie może być powikłanie po przebytej grypie. Na dodatek, gdy pacjent umiera wpisuje się jako przyczynę nie grypę, a zapalenie płuc.
 
W zeszłym roku przesłano tylko 8,5 tys. próbek do zbadania pod kątem podejrzenia grypy. Taka skala nie budzi zaufania jeśli chodzi o wiarygodność danych epidemiologicznych według ekspertki.
 
Lekarze zachęcają do szczepień, które jednak mają bardzo złą opinię wśród społeczeństwa. Często pojawiają się doniesienia, że pacjent bardzo źle przyjął szczepienie, a nawet zachorował na grypę po podaniu szczepionki. Według lekarzy gwałtowna reakcja po szczepieniu to margines marginesu. Jedyne co jest prawdopodobne to zaszczepenie w trakcie już rozwijającego się przeziebienia.
 

Komentarze

Brak komentarzy.

Imię/nick:

Komentarz:

  Akceptuję warunki polityki prywatności.

 

Nie przegap

Słówko dnia

Sabat
(łac. sabbatum) u Żydów – siódmy dzień tygodnia, przypadający w sobotę, obchodzony jako święto

Ostatnie wypowiedzi

reklama

Komentowane*

Plusożercy

W obiektywie

 • Parada Równości - fotoreportaż bez komentarza
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza
 • Dzień Otwartych Drzwi MSZ (foto)
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Black Hawk na Okęciu (foto)
 • Samba na ulicach Pragi (foto) cz. 3
 • Święto Niepodległości w obiektywie (foto) cz. 3
 • Dialogi Penisa 2 (foto)
 • „Światełko do nieba” podczas WOŚP (foto)
 • Wystawa MHP na pl. Defilad - fotoreportaż bez komentarza
 • Festiwal Salsy w obiektywie (foto) cz.2